Additional information
| Technology | MSLA (LCD Based) |
|---|---|
| LCD Specification | 7.1" 8K Monochrome LCD |
| XY Resolution | 22 $\mu m$ |
| Build Volume | 165 x 72 x 170 mm |
| Max Printing Speed | 80 mm/hr |
| Layer Thickness | 0.01 – 0.30 mm |
| Light Source | Linear Projection LED Module |
| Z-Axis Rail | Single Linear Rail (Lead Screw) |
| Release Film | FEP Film |
| Weight | 10 kg |
| Printer Size | 29 x 29 x 43 cm |
| Feature | Frosted laser-cut build plate and built-in screen protector |







Reviews
There are no reviews yet.