Additional information
| Material | ABS |
|---|---|
| Item Weight | 1KG |
| Item Diameter | 1.75 Millimeters |
| Density | 1.06(g/cm3) |
| Printing Temperature | 240-270°C |
| Bottom plate Temperature | 100-110°C |
| Fan Speed | 0% |
| Printing Speed | ≤200mm/s |
| Dry Conditions | 70°C ≥8H |




