Additional information
| Machine Size | 21.5 x 19.5 x 28.5 cm |
|---|---|
| Inner Capacity | 17.5 x 14 x 18.5 cm |
| LED Specifications | 365nm, 385nm, and 405nm |
| UV Light Intensity | 60W Total |
| Rotating Platform | 360° Automatic Rotation |
| Timer Settings | Preset (5/10/20 min) and Manual (up to 120 min) |
| Voltage | 100-240V AC; 50-60Hz |
| Weight | 4.2 kg |
| Safety Feature | Built-in safety interlock (curing stops when door opens) |

Reviews
There are no reviews yet.